Zamknij WCAG
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

X Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób z Niepełnosprawnością

Dnia 31 stycznia 2019 w MCK w Leżajsku miało miejsce wyjątkowe, mające na celu kultywowanie pięknej tradycji kolędniczej, spotkanie – X Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób z Niepełnosprawnością. Zebrana publiczność oraz przybyli Goście mogli wspólnie kolędować z występującymi na scenie grupami z: ŚDS w Jelnej, Stowarzyszenie „Dobry Dom”, ŚDS w Sarzynie, ZAZ w Nowej Sarzynie, NORW w Nowej Sarzynie przy Stowarzyszeniu „Integracja Bez Granic”, ORW w Laszczynach, ŚDS w Laszczynach oraz Filia w Zmysłówce, WTZ Leżajsk, PZN Koło, Leżajsk, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku, DPS w Piskorowicach-Mołyniach, DPS w Brzózie Królewskiej.

Przegląd rozpoczął się od powitania zgromadzonych gości oraz prezentacji uczestników, po czym nastąpiło oficjalne otwarcie przez Pana Marka Śliża Starostę Leżajskiego honorowego patrona tego wydarzenia.

Uczestnicy z ŚDS Laszczyny zaprezentowali kolędę pt. „Z narodzenia Pana” oraz pt. „Anieli w niebie śpiewają”, a podopieczni ŚDS Zmysłówka kolędę pt. „Święty czas” oraz „Zaśpiewajmy kolędę”.

Uroku i atmosfery świątecznej śpiewanym kolędom dodały stroje , w jakie zostali ubrani podopieczni. Grupa kolędników z Laszczyn przebrana była w staropolskie stroje ludowe, natomiast delegacja z ŚDS Zmysłówka przedstawiła postacie Świętej Rodziny oraz trzech Króli.

Wszyscy artyści na zakończenie dostali dyplomy oraz pamiątkowe figurki aniołów.

Po prezentacji scenicznej i wigilijnym poczęstunku rozpoczęła się zabawa karnawałowa przy najlepszej muzyce 2019!

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *