Zamknij WCAG
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

Podkarpacki Festiwal Tatuażu „Tattoo Konwencja” Leżajsk 2022 już za nami!

20 i 21 sierpnia 2022r. w Miejskim Centrum Kultury wraz ze studiem No Name Tattoo z Rzeszowa gościliśmy tatuatorów z różnych stron Polski, którzy zaprezentowali swoje umiejętności tatuowania. Publiczność miała okazję poznać bliżej artystów oraz zobaczyć jak wygląda proces powstawania tatuażu. Całą imprezę prowadził najbarwniejszy konferansjer w Polsce – Paweł Bilewski – właściciel studia Sky Tattoo Radom.
Oficjalne otwarcie „Tattoo Konwencji” połączone było z wernisażem prac Michała Drozda „DROZD 2022”. Na czas trwania imprezy dostępna była również wystawa rysunku satyrycznego Adama Orłamowskiego.
Podkarpacki Festiwal Tatuażu to nie tylko tatuaże. Przez 2 dni towarzyszyły nam koncerty zespołów rockowych i metalowych. Na scenie wystąpili: INSIST, THCulture, Diaboł Boruta, B17, Zwierzak i Pancerny, Chłopcy z Placu Wolność, Get Break. Festiwal Tatuażu był również skierowany do rodzin z dziećmi. Na wszystkich uczestników czekała Ekipa FoodTrucków, kluby motocyklowe i jarmark, a dla dzieci przygotowane były dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, zmywalne tatuaże oraz wiele gier i zabaw.
W ciągu 2 dni studia tatuażu brały udział w konkursach tatuażowych w różnych kategoriach. W pierwszy dzień Jury w składzie: Ireneusz Wołek, Tomasz Tomaszewski i Ernest Ponikowski oceniali tatuaże w kategoriach: mały czarno-szary, mały kolorowy, mały realistyczny, ornament, old school/new school i najlepszy tatuaż 1. dnia. W drugim dniu oceniane były prace w kategoriach: tatuaż duży czarno-szary, duży kolorowy, duży realistyczny, demoniczny, podkarpacki i najlepszy tatuaż 2. dnia. Prezentacja tatuaży konkursowych i wręczenie nagród cieszyła się dużym zainteresowaniem publiczności. Wszystkich nagrodzonym gratulujemy wspaniałych prac, które zachwyciły wszystkich uczestników i dziękujemy, za obecność na Podkarpackim Festiwalu Tatuażu w Leżajsku.
Pragniemy podziękować również naszym współorganizatorom z No Name Tattoo z Rzeszowa, wszystkim Sponsorom i Patronatom Medialnym.
To była 1. edycja „Tattoo Konwencji”, dzięki Wam imprezę uważamy za udaną i mamy nadzieję, że wpisze się ona na stałe do najlepszych wydarzeń w Leżajsku.
Do zobaczenia za rok!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *