Zamknij WCAG
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

Koncert Artystów z Ukrainy

24 lipca 2022r. w niedzielę, na scenie plenerowej Miejskiego Centrum Kultury odbył się Koncert poświęcony Artystom z Ukrainy. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Dmytro Prylypko, Aleksandra Prylypko, Severyn Holosniak, Alona Prylypko, Anastasiia Ganyshevska, Tatiana Malinina, Julia i Rusłan Tereszczenko oraz Aleksander Czekmariew. Był to niezwykły koncert, w którym artyści pokazali swoje talenty i podzielili się swoją kulturą. Podczas występu Tatiany Malininy, dołączyła również jej córka Oksana, a na koniec koncertu również syn – Aleksander Czekmariew – finalista programu „Głos Ukrainy”, który zachwycił swoim głosem całą publiczność.
Poza tym Tatiania Malinina, Alona Prylypko i Anastasiia Ganyshevska w swoim repertuarze miały wiele skocznych piosenek. Panie zarażały swoją energią i zachęcały do wspólnego śpiewania, a nawet tańca. Młodzi z Ukrainy – Aleksandra, Dmytro i Severyn – zaprezentowali grę na saksofonie, ksylofonie i flecie poprzecznym. Julia i Rusłan Tereszczenko dali pokaz sztuk walki.
Ukłonem w stronę Artystów z Ukrainy był ukraiński taniec „Hopak” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca LELIWA.
Podczas koncertu można było spróbować wypieków ukraińskich, a dzieci mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni.
Koncert uważamy za udany. Mamy nadzieję, że między społecznością lokalną, a gośćmi z Ukrainy zacieśniły się więzi i w przyszłości będzie okazja, aby wspólnie stworzyć kolejne wydarzenia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *