Zamknij WCAG
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

Jubileusz Klubu Seniora

22 października Klub Seniora działający przy MCK świętował jubileusz 10-lecia swojej działalności. Dokładnie 10 lat wcześniej – 23 października 2008 roku grupa leżajskich seniorów oficjalnie zaistniała w strukturach domu kultury. MCK umożliwiło klubowiczom spotkania w gronie przyjaciół i stworzyło warunki do rozwijania zakopanych talentów dla ludzi aktywnie przeżywających swoją drugą młodość
Dzięki wytrwałości i determinacji wielu osób, a przede wszystkim wielkich chęci i aktywności samych członków – Klub działa do dziś.
W ramach jubileuszu seniorzy przygotowali spektakl teatralny pt.”Seniorka szuka męża”, w którym po części prezentują swoje zainteresowania. Jest tam bowiem scena przedstawiające warsztaty taneczne (opracowane przez Tomasza Wróbla), warsztaty wokalne (przygotowane przez Bogdana Pęcaka), ale także sceny pokazujące imprezę, wizję pojawiających się Cyganów, czy też spotkanie przyjaciółek. Fabuła spektaklu osnuta została wokół tematu poszukiwania męża, co sprowadza na główną bohaterkę i jej przyjaciółki wiele zabawnych perypetii.Scenariusz spektaklu opracowała Agnieszka Rydz – instruktor MCK ds. teatru oraz Bernadeta Szałajko. Pod ich okiem seniorzy przygotowywali się do występu. Spektakl bardzo się podobał publiczności, która nagrodziła aktorów wielkimi brawami i pochwałami. A i słusznie – nie jest bowiem rzeczą łatwą stanąć na wielkiej scenie, przy wypełnionej widowni i dzielić się swoim emocjami. Wymaga to nie lada odwagi i pracy nad własnymi ograniczeniami i słabościami. Były kwiaty i podziękowania, gratulacje i życzenia kolejnych wspaniałych jubileuszy od władz miasta i powiatu, a także zaproszonych gości. Prócz spektaklu, można było także zobaczyć historię Klubu Seniora na fotografiach, a wybrańcy mogli skosztować jubileuszowego tortu.
Serdecznie gratulujemy naszym seniorom i życzymy kolejnych lat w zdrowiu i pełnej energii.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *