Zamknij WCAG
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

Czytam z zamkniętymi oczami

„Czytam z zamkniętymi oczami” to projekt realizowany przez Miejskie Centrum Kultury – Bibliotekę Publiczną w Leżajsku. Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU oraz środków MCK.
Zadanie obejmie zakup audiobooków i książek z dużą czcionką dla osób niewidomych, słabowidzących oraz osób starszych mających problem z czytaniem małej czcionki. Audiobooki, czyli książki mówione, przeznaczone do słuchania w postaci płyty CD lub pliku mp3. Zaletą audiobooka jest to, że można go słuchać w niemal każdej sytuacji. Możemy z niego korzystać praktycznie wszędzie – w pracy, na uczelni, podczas podróży komunikacją miejską. Natomiast książki z serii „Duża Litera” to specjalne wydania książek dla tych, którzy chcą dać odpocząć oczom.
Dla użytkowników biblioteki została przygotowana czytelnia, w której można miło spędzić czas na podwieszanych fotelach i delektować się kawą słuchając audiobooków, czytając książki lub czasopisma.
Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych i niepełnosprawnych poprzez ułatwianie dostępu do zbiorów i usług bibliotecznych, podejmowanie działań na rzecz aktywizacji tych grup. Z poszczególnych zbiorów będą mogli także korzystać wszyscy pozostali użytkownicy biblioteki, którzy poza słowem pisanym preferują słowo mówione.
Biblioteka będzie starać się zapewnić w najbliższych latach łatwy i nieograniczony dostęp do literatury oraz wydarzeń kulturalnych dla wszystkich niepełnosprawnych osób z terenu powiatu leżajskiego.
Nowy zbiór liczy ponad 650 pozycji z serii Duże Litery i Wielkie Litery oraz ponad 1200 egzemplarzy audiobooków. Wśród dostępnych w bibliotece książek przyjaznych oczom jest nie tylko beletrystyka, ale także literatura faktu. Są to m.in. książki takich autorów jak: Remigiusz Mróz, Stephen King, Nora Roberts, Maria Nurowska, Katarzyna Puzyńska, Stanisław Grzesiuk, Michalina Wisłocka i wielu, wielu innych pisarzy.
Dzięki Partnerowi Fundacji PZU został zakupiony również sprzęt umożliwiający odtwarzanie książek mówionych.
Taki sposób obcowania z literaturą jest relaksujący, prosty i wygodny!
Nasza oferta jest właśnie dla Ciebie! Odwiedź nas i przekonaj się! Zapraszamy!

Abonnez-Vous à Notre Newsletter et Restez informé. Member Login. online casino Se souvenir de moi.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *