Zamknij WCAG
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

8 Leżajskie Targowisko Sztuki

Targowisko Sztuki wciągnęło mieszkańców Leżajska i okolicznych miejscowości w intrygujący, zabawny i magiczny świat sztuki ulicznej. Przez trzy dni miasto zostało opanowane przez ulicznych artystów, szczudlarzy, iluzjonistów i akrobatów.

Jak co roku impreza rozpoczęliśmy animacjami i paradą ulicami miasta wraz z Grupą Locomotora z Krakowa. Na rynku miasta mogliśmy uczestniczyć  w dwóch spektaklach – „Żywioły” w wykonaniu Grupy Teatralnej Baratario z MCK oraz „Zapomniana historia” Teatru Ewolucji Cienia. Po zmroku Grupa Locomotora zachwyciła publikę spektakularnym Fireshow. W ciągu kolejnych dwóch dni rozrywkę i uśmiech na twarzach zapewniali wspaniali artyści cyrkowi i nie tylko: Teatr Łata, który wystąpił w spektaklu dla dzieci pt. „Morskie opowieści”, Klauna Kulkę i jego „Najlepsze Show na świecie”, iluzjonistę Rafała Mulkę, Rafała Przytockiego w spektaklu „Wewnętrzny Ja”, Roboty Led oraz Teatr na Walizkach w przezabawnym spektaklu komediowym pt. „Ristorante”. W niedzielę największymi atrakcjami były konkursy – „Piekielna Uczta” oraz jedyny w swoim rodzaju „Wyścig na krzesłach”. Dodatkowo wylosowaliśmy zwycięzcę loterii internetowej, w której do wygrania był Citroen C5X na weekend.

Imprezie towarzyszyło także wiele wydarzeń dodatkowych m.in. koncert Teatru Muzycznego Broadway, kiermasz rękodzieła artystycznego, kiermasz książki oraz zjazd FoodTrucków, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy wszystkim artystom za wspaniałe pokazy oraz publiczności za udział w imprezie. Dzięki Wam atmosfera była niesamowita. Podziękowania należą się również Współorganizatorom i Sponsorom za wsparcie wydarzenia i nagrody dla uczestników konkursów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy również świetnie się bawić na kolejnej edycji Leżajskiego Targowiska Sztuki.

Sponsorami wydarzenia byli: Miasto Leżajsk, Brzost MEBLE, MZK Leżajsk, Multisalon Rzeszów – Fix Forum Lider, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Powiat Leżajski, Firma remontowo-budowlana „SOLEX”, Baxland Leżajsk Mobilny Plac Zabaw, Podkarpackie Centrum Hurtowe AGROHURT S.A., „Perła” Centrum Bankietowo – Hotelowe”, BMF Polska, J. B. System, Firma Jamfot, Arcus Soft, FHU E&D GSM, Marwel Leżajsk, Centrum Reklamy, Szkółka Roślin Ozdobnych DĄBEK

Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów, TVP3 Rzeszów, Dzieje się na Podkarpaciu, Radio FARA, Biuletyn Miejski, Kurier Powiatowy, Radio Via, Radio Leliwa, Super Nowości, Nowiny, Nowiny24.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *