Zamknij WCAG
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

Iskierka 2023

Powiatowy Przedszkolny Festiwal Talentów „Iskierka 2023” już po raz szósty organizowany był dla przedszkolaków z całego Powiatu Leżajskiego. Festiwal miał na celu odkrywanie wyjątkowych zdolności u dzieci i zaprezentowanie ich na scenie MCK.

W dniu 22 maja br. w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku odbyły się eliminacje powiatowe kwalifikujące przedszkolaków do udziału w koncertach finałowych Festiwalu.

W eliminacjach wzięło udział 140 dzieci z 14 placówek przedszkolnych (w kategorii indywidualnej lub grupowej).

Koncert finałowy Festiwalu odbył się 4 czerwca, na który Jurorzy zakwalifikowali 65 dzieci (w tym grupy taneczne) prezentujących się w 20 punktach programu.

Oceniali je Jurorzy: Stanisław Jaworski – przewodniczący Jury, Beata Pucia, Julia Tofilska oraz Agata Jaskierska. Tytuł „LAUREATA FESTIWALU ISKIERKA 2023” otrzymali:

1. Miejsce – Maja Potaczała, Natalia Skoczyńska, Nikola Staroń, Oliwia Pietruszka, Gabriela Duda, Zofia Potoczny, Aleksandra Zygmunt, Magdalena Ćwikła za taniec „Taniec Motyli” z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Bajka” w Leżajsku
2. Miejsce – Julia Ryczkowska za piosenkę z pt. „Pluszowy Miś” z Przedszkola Samorządowego „Niezapominajka” w Nowej Sarzynie
3. Miejsce – Hanna Stępień za piosenkę pt. „E. T.” z Przedszkola Miejskiego nr 2 „Promyczek” w Leżajsku

Wyróżnienia otrzymali:

Grupa „Niezapominajki” za prezentację instrumentalno-taneczną pt. „Wiosenny walc” z Przedszkola Samorządowego „Niezapominajka” w Nowej Sarzynie
Maria Tłuczek za piosenkę pt. „Narysuję dla Ciebie obrazek” z Przedszkola Niepublicznego im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Leżajsku
Kornelia Staroń za piosenkę pt. „Nic a nic” z Przedszkola Niepublicznego im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Leżajsku

Występujących oceniało również Jury Dziecięce – członkowie zespołów artystycznych działających w MCK: Martyna Nowak– przewodnicząca Jury, Wiktoria Korostil, Jakub Maszewski oraz Julia Bosak. Po wysłuchaniu i obejrzeniu uczestników Festiwalu w 20 prezentacjach Jury postanowiło przyznać „Nagrodę Jury Dziecięcego”: Anastazji Kazak, Lenie Jednac, Magdalenie Kołodziej, Martynie Maczale, Róży Wawrzaszek i Piotrowi Flisowi za scenkę teatralną pt. „Kopciuszek” z Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Laureatom wręczone zostały dyplomy oraz nagrody.

Gratulujemy Laureatom i dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w VI Powiatowym Przedszkolnym Festiwalu Talentów „Iskierka 2023”.

Sponsorami Festiwalu byli:
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku
Miasto Leżajsk
Powiat Leżajski
Lekarze z Przychodni „Pod Klasztorem” w Leżajsku
Restauracja & Noclegi STOKROTKA
Firma BAXLAND Jacek Król


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *