Zamknij WCAG
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

7. Leżajski Festiwal Podróży „Świata Ciekawi”

Za nami pierwsza część 7. Leżajskiego Festiwalu Podróży „Świata Ciekawi”. Dzień rozpoczęliśmy od otwarcia wystawy fotografii Roberta Osipy „Rykowisko. Spektakl polskiej przyrody”. Piękno podkarpackiej natury zachwyciło wszystkich Gości. Druga wystawa przygotowana w ramach Festiwalu autorstwa Tadeusza Barana zawierała kolekcję autobusów z czasów PRL-u oraz marki zagraniczne i współczesne.

Po lampce szampana, na uczestników Festiwalu czekało spotkanie z Ewą i Marcinem Gdula, którzy opowiedzieli o zdobyciu Korony Gór Polski. Następną prelekcję poprowadził gospodarz i inicjator Leżajskiego Festiwalu Podróży – Ireneusz Wołek, który jak co roku zabrał publiczność w ciekawy zakątek świata. Tym razem było to Peru. Bo blisko dwugodzinnym spotkaniu nadszedł czas na Gościa Specjalnego jakim był Przemek Kossakowski, dokumentalista i podróżnik, który za wyborem widzów opowiedział o „Odmiennych stanach świadomości”.

Bardzo dziękujemy Gościom za fascynujące spotkania i prelekcje. Z pewnością każde spotkanie było inspiracją i motywacją do odkrywania świata. Masa zaskoczeń okraszonych dawką dobrego humoru, ciekawostki i szokujące informacje niedostępne dla zwykłego turysty – tak można podsumować pierwszą część 7. Leżajskiego Festiwalu Podróży.  Podziekowania należą się również wspaniałej publiczności z Leżajska i okolic, która licznie uczestniczyła w Festiwalu. Mamy nadzieję, że ten dzień zostanie zapamiętany na długo.

25 lutego rusza kolejny dzień Festiwalu, na który już teraz serdecznie zapraszamy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *