Zamknij WCAG
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku
Zespół Tańca Nowoczesnego LEŻAJSKI BREAKING

Zespół Tańca Nowoczesnego LEŻAJSKI BREAKING

Leżajski Breaking to grupa zajmująca się stricte tańcem breaking, break dance. Jego początki w Leżajsku sięgają 1997 roku. Wówczas to Marcin Sykała wspólnie z Tomaszem Jeziorowskim rozpoczęli przygodę z tym tańcem. Po dość krótkim okresie czasu grupa liczyła ponad 10 osób. W jej pierwotnej ekipie swoje początki z tańcem w 2001 roku rozpoczynał obecny opiekun break dance Piotr Dec. Zespół ten nigdy nie był prowadzony przez instruktorów. Nasi leżajscy tancerze wiedzę zdobywali głównie podczas organizowanych na Podkarpaciu turniejów Break Dance: Rap 2004 w Leżajsku, Break Dance bez Granic 2004 w Przeworsku, czy Bitwa o Południe 2004 w Rzeszowie. To właśnie tam mogli zasięgać porad i wymieniać się poglądami z innymi uczestnikami turniejów.
W lutym 2014 roku po kilkuletniej przerwie formacja wznowiła swoją działalność w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku. Od tego momentu występowali już kilkakrotnie pod-czas różnego rodzaju imprez: Dni Leżajska, Benefisu Zespołu Taneczno-Estradowego Fajne Gienki, 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy a także w ramach koncertów zespołów artystycznych MCK. Oprócz tego brali udział w ogólnopolskich turniejach break dan-ce m.in. Battle Of The South vol. II w Rzeszowie 2015 czy Bitwa o Stalową Matę w Stalowej Woli w 2015 roku. W lutym 2016 roku Leżajski Breaking uczestniczył w warsztatach tanecznych z Bboy’em Neguin – światowej klasy tancerzem reprezentującym grupę Red Bull.
Podczas treningów zespołem zajmuje się Piotr Dec, który wspólnie z Karolem Rogowskim i Adrianem Szczepanikiem udzielają cennych rad i wskazówek młodszemu pokoleniu tancerzy. W każdy czwartek w godzinach 16.10-17.10 pan Piotr prowadzi w MCK zajęcia dla początkujących. Opiekunem grupy jest Pani Ela Kuźma.