Zamknij WCAG
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku
Posiłek za butelkę

Posiłek za butelkę

 

Już w piątek 11 grudnia na parkingu przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku stanie specjalna strefa, w której mieszkańcy będą mogli oddać butelki zwrotne bez paragonu. W ten sposób zadbają o środowisko i swoje najbliższe otoczenie. Dodatkowo za każdą zwróconą butelkę Browar w Leżajsku, przeznaczy 1 zł na posiłki dla służby zdrowia z lokalnej gastronomii.

Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców miasta do oddawania butelek zwrotnych. Dlaczego? Butelki zwrotne to najbardziej przyjazne dla środowiska opakowanie, w którym dostępne jest piwo – w ciągu 5 lat może być wykorzystane ponownie nawet 25 razy bez żadnego dodatkowego przetworzenia. Dodatkowo Browar w Leżajsku za każdą oddaną butelkę w strefie przeznaczy 1 zł na zakup posiłków dla personelu medycznego z Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Leżajsku, by w ten sposób podziękować za ich pracę. Posiłki zostaną zakupione w okolicznych lokalach, które ponownie znajdują się w trudnej sytuacji finansowej spowodowanej pandemią. Specjalna strefa będzie dostępna dla mieszkańców na parkingu przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku od 11 – 13 grudnia, w godzinach od 8 do 18.

Segreguj bezpiecznie

W obliczu obecnej sytuacji pandemicznej, strefa będzie zabezpieczona zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego i nie trzeba będzie wchodzić do środka, by oddać butelki. Obsługa strefy obowiązkowo będzie nosić maseczki ochronne, aBrowar wLeżajsku zapewnije także mieszkańcom. Dodatkowo przed wejściem dostępne będą środki dezynfekcyjne.

 – W leżajskim browarze dążymy nie tylko do doskonalenia jakości warzonego  piwa czy wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, ale przede wszystkim staramy się poprawiać efektywność naszego browaru, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska. Angażując pracowników we współpracę z lokalną społecznością, robimy krok naprzód – nie tylko pomagamy, ale też zachęcamy do pomocy innych. Tegoroczna odsłona akcji „Daj butelce drugie życie”, której celem jest promowanie opakowań zwrotnych, to właśnie przykład takiego działania. Za każdą oddaną butelkę przekażemy bowiem 1 zł na zakup posiłków dla leżajskiego szpitala, który wsparliśmy także na początku roku podczas I fali pandemii. Co więcej posiłki będą pochodziły z lokalnych restauracji, które ponownie znajdują się w trudnej sytuacji. Cieszymy się, że mamy szansę nieść realną pomoc nie tylko planecie, ale także tym, którzy naprawdę tego potrzebują – mówi Krzysztof Żyrek, dyrektor Browaru Leżajsk.

W strefie Grupy Żywiec mieszkańcy Leżajska będą mogli oddać butelki zwrotne bez paragonu marek Leżajsk, Specjal, EB, Żywiec, Warka, Warka Radler, Tatra, Królewskie, Brackie Żatecky Pils, Namysłów Pils.

Troska o lokalną społeczność i wspieranie leżajskich przedsiębiorców jest dla mnie niezwykle ważne, zwłaszcza teraz – w tak ciężkich i nowych dla nas wszystkich czasach. Pandemia nie odpuszcza, a pracownicy leżajskiego szpitala każdego dnia zmagają się z jej skutkami. Decyzja Browaru w Leżajsku o zakupie voucherów na posiłki dla lokalnej służby zdrowia i jednoczesnym wsparciu okolicznych lokali gastronomicznych to niezwykle szczytne działanie, do którego każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę. Serdecznie zapraszam do udziału w akcji „Daj butelce drugie życie”, która już za kilka dni rozpocznie się w naszym mieście (strefa zwrotu butelek stanie na parkingu przy MCK) – komentuje Ireneusz Stefański, Burmistrz Miasta Leżajsk.

Zwrot opakowań będzie możliwy bez okazania paragonu, a za zwróconą butelkę każdy otrzyma 0,35 zł. Tegoroczna akcja w Leżajsku jest częścią realizowanej od lat kampanii „Daj butelce drugie życie”, w ramach której można oddawać butelki zwrotne bez paragonu w ponad 7 tys. sklepów na terenie całej Polski, w tym w sklepach w Leżajsku: Wib przy ulicy Kołłątaja 1 B, sklepie nr 52 na ul. Spółdzielczej 8 oraz w sklepie nr 14 na Rynku 26.Szczegółowa mapa sklepów oraz specjalny formularz dla zainteresowanych sklepów dostępny jest na stronie zwrocbutelke.pl.