Zamknij WCAG
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku
Klub SENIORA

Klub SENIORA


Klub Seniora powstał w 1985 roku, ale działalność została zawieszona po kilku latach. Reaktywacji w 2008 roku dokonała Marta Zdeb. Od tej pory seniorzy spotykają się regularnie, organizują różnego rodzaju imprezy i wieczorki towarzyskie, w tym wycieczki krajoznawcze i wspólne wyjścia na basen. W ramach spotkań funkcjonuje grupa śpiewacza pod nazwą Alebabki, która z powodzeniem występowała na scenach w Leżajsku i okolicach.

Seniorzy zrzeszeni w klubie zaskakują swoją energią twórczą, ciągle nowymi pomysłami i chęcią do działania. Jako wolontariusze często angażują się w organizację imprez domu kultury.

Dodatkową mobilizacją do działania był projekt „Aktywny Trzeci Wiek na Ziemi Leżajskiej”, realizowany przez MCK w 2010 roku. W ramach działań związanych z projektem seniorzy mieli możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach: warsztaty rękodzieła artystycznego, nauka śpiewu, kurs tańca towarzyskiego, spotkania literacko – poetyckie, historyczno – turystyczne, a także szereg wykładów tematycznych.