Zamknij WCAG
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

„Tańcz mnie. Cohen” – spektakl teatralny

Zapraszamy na spektakl „TAŃCZ MNIE. COHEN” w wykonaniu Teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa, który odbędzie się 6 listopada o godzinie 18:00 w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku.

Obsada: Robert Żurek, Mikołaj Babula (piano)
Adaptacja i reżyseria: Sławomir Gaudyn
Scenografia: Katarzyna Tanasiewicz-Trzyna
Kierownictwo muzyczne: Mikołaj Babula
Czas trwania: 80 min
Cena biletu: 20 zł.

„Dobrze, że są wśród nas tacy ludzie, takie zachowujące równowagę potwory miłości.” Leonard Cohen

Muzyczny spektakl o kanadyjskim poecie, pisarzu i piosenkarzu. Zmarły w 2016 roku twórca takich nieśmiertelnych przebojów, jak Suzanne, So long, Marianne czy Hallelujah, przez całe, trwające 82 lata życie, nieustannie poszukiwał – inspiracji do tworzenia, sensu egzystencji, swojego miejsca na ziemi. Jego muzami były kobiety… Te, z którymi wchodził w dłuższe relacje, i te spotykane na co dzień. O tym właśnie jest ten spektakl. O miłości i fascynacji kobiecością. Ale nie tylko… Twórczość Leonarda Cohena i jego spojrzenie na świat pełne są rozważań o miejscu człowieka we współczesnym świecie, całym mistycyzmie życia.
Scenariusz powstał na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Karpińskiego i Macieja Zembatego, oraz fragmentów książki Różne Postawy Iry B. Nadel w tłumaczeniu Wojciecha Fladzińskiego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *