Zamknij WCAG
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

Nagrody rozdane

Nagrody w konkursie „Z ekologią na TY” zostały rozdane.

W dniu 16 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Sali Kameralnej Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku..

Celem konkursu jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej oraz kształtowanie prawidłowych postaw związanych z ochroną środowiska. Kontynuując działania z lat wcześniejszych pragniemy utrwalać w uczniach świadomość wobec zagrożeń środowiska, a także zachęcić ich do tworzenia trwałych nawyków i zachowań ekologicznych w domu, szkole i najbliższym otoczeniu.

W ramach akcji odbyły się:

– konkurs literacki na list „Z ekologią na Ty” – dla uczniów klas VI – VIII, (udział wzięło 10 osób)

– konkurs plastyczny na zakładkę do książki wraz z krótką rymowanką ekologiczną – dla uczniów klas I – III i IV- V (udział wzięło 75 osób)

– turniej wiedzy z zakresu ochrony przyrody uczniów klas VII – VIII (udział wzięło 30 osób)

Nagrody ufundowali i wręczyli sponsorzy:

– Urząd Miejski w Leżajsku

– Starostwo Powiatowe w Leżajsku

– Miejski Zakład Komunalny w Leżajsku

 

Prace w kategorii na zakładkę wraz z krótką rymowanką ekologiczną oceniała komisja w składzie:

  1. Paweł Kupras
  2. Sylwia Walania
  3. Barbara Maziarz

 

Decyzją komisji zostały nagrodzone następujące osoby w kategorii kl. I-III:

I miejsce: Maja Mędrek Pracownia Plastyczna Barwa

II miejsce: Alicja Hałaj SP nr 2

III miejsce: Jeremiasz Kurzyp ZSP nr 1

Wyróżnienie:

Natalia Zasońska Pracownia Plastyczna Barwa

Weronika Skoczyńska ZSP nr 1

Magdalena Więcław ZSP nr 1

Nikola Dyrda SP nr 2

Antonina Zięba SP nr 3

 

W kategorii kl. IV-V:

I miejsce: Zuzanna Leja SP nr 2

II miejsce: Lena Kuczek SP nr 2

III miejsce: Aleksandra Krupa SP nr 2

 

W kategorii na list otwarty do mieszkańców miasta w którym należało przekonać, że warto segregować odpady i dbać o środowisko – dla uczniów klas VI-VIII. Prace oceniało jury w składzie.

 

Jury konkursu w składzie:

  1. Jolanta Korasadowicz
  2. Lucyna Federkiewicz – Bąk
  3. Sylwia Skoczyńska

 

Decyzją komisji zostały nagrodzone następujące osoby:

I miejsce: Beniamin Łuszczak kl. VI SP nr 2

II miejsce: Piotr Leniart kl. VI SP nr 3

III miejsce: Magdalena Kordas kl. VIII SP nr 3

 

W kategorii turniej wiedzy oceniała komisja w składzie:

 

  1. Robert Franus
  2. Beata Jodkowska
  3. Katarzyna Wziątka
  4. Beata Mynard-Dziwota

 

Po przeprowadzeniu części pisemnej i ustnej konkursu postanowiło przyznać następujące nagrody: 

 

W kategorii klas VII, VIII szkół  podstawowych:

I miejsce – Miłosz Mazurkiewicz SP nr 1   

II miejsce Aniela Cwynar kl. VII SP nr 3

III miejsce Martyna Bucior kl. VIII SP nr 2

Wyróżnienie: 

Amelia Welc kl. VIII SP nr 2

Sylwester Murdzia SP nr 3

Szymon Dec kl. VIII SP 3

Dominik Zygmunt kl. VII SP nr 3

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.