Zamknij WCAG
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

Koncert Noworoczny

Wyjątkowy Koncert Noworoczny. Tak bez wątpienia można nazwać wydarzenie artystyczne, które miało miejsce w sali widowiskowej MCK w Leżajsku w poniedziałkowy styczniowy wieczór. Na scenie wystąpiła licząca ponad trzydzieści osób Orkiestra Reprezentacyjna Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach 20 Pułku Ułanów, dyrygowana przez Michała Grzywnę wraz z Grupą Wokalną „Meritum” działającą przy MCK w Leżajsku. Prowadzenie koncertu przypadło natomiast w udziale aktorom grupy teatralnej „Baratario”, również działającej przy naszym MCK.
W programie koncertu znalazły się przeboje muzyki filmowej oraz kolędy w autorskich opracowaniach dyrygenta. Publiczność wypełniła salę dosłownie „po brzegi” zajmując wszystkie możliwe miejsca zarówno siedzące jak i stojące. Sporo osób niestety nie zmieściło się do sali. Pozostało im jedynie wysłuchanie koncertu w holu MCK.
Muzyka która płynęła ze sceny była piękna, dynamiczna, wzruszająca a czasami wręcz budząca niepokój. Repertuar był bardzo zróżnicowany, więc każdy ze słuchaczy mógł znaleźć w programie koncertu coś dla siebie. Nie obyło się oczywiście bez bisów.
Wszyscy wykonawcy, na czele z dyrygentem znakomicie stanęli na wysokości zadania, serwując publiczności olbrzymią dawkę artystycznych wrażeń i emocji, które zapewne na długo pozostaną w ich pamięci.

fot. Jacek Brzuzan

All women and girls of reproductive age can ask for emergency contraception if they believe they need it. viagra tablets It is also known as the emergency contraceptive pill ECP.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *