Zamknij WCAG
Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

„Giaur” Spektakl Teatralny

Zapraszamy  na spektakl „Giaur” George Byrona w wykonaniu Teatru NEMNO z Rzeszowa, który odbędzie się 19 października o godzinie 10:30 w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku.

reżyseria: Henryk Hryniewicki
scenografia: Dagmara Jemioła-Hryniewicka
muzyka: Piotr Zygma

Spektakl jest zrealizowany w formie ostatniej spowiedzi, w której uczestniczy Giaur – pokutnik i Ojciec Spowiednik – Widownia. Za pomocą tradycyjnej i klasycznej formy wiersza podejmuje problemy współczesnego świata. Scenografia w spektaklu, za pomocą elementów symbolicznych odnosi się do współczesnej rzeczywistości i równocześnie kreuje przestrzeń w której porusza się główny bohater – Giaur. Zderzając formę klasyczną utworu Byrona ze współczesną formą wypowiedzi teatralnej i eksponując równocześnie różne estetyki wizualne. Spektakl ma na celu pokazanie konfliktu, braku przystosowania i wyobcowania głównego bohatera, do otaczającego go współczesnego świata.

Nadrzędnym zagadnieniem wokół którego skonstruowano główną ideę spektaklu jest temat śmierci. Równie istotnym tematem podejmowanym w spektaklu jest przyroda, a w szczególności brak szacunku do tego co naturalne. Natura, jak główny bohater musi uciekać, tylko, że powoli zaczyna brakować miejsca w którym można się ukryć.

Widowisko przeznaczone jest dla uczniów szkół średnich i dorosłych.

Czas trwania spektaklu: ok. 80 min.
Cena biletu: 15 zł


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *